- پایگاه خبری تحلیلی موج جوان - http://mojejavan.ir -

آیا اعتبارنامه دلخوش و تاج‌گردون به رای مجلس گذاشته می‌شود؟

موج جوان [1]: [2]در [3] پی تصویب اعتبارنامه منتخبان گچساران [4] و صومعه‌سرا در [3] شعب مربوطه بحث‌هایی در [3] این باره مطرح شده که آیا تایید نهایی اعتبارنامه این افراد نیاز به رای‌گیری مجلس شورای اسلامی دارد یا نه.

[5]

حجت‌الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی و رییس شعبه دوازدهم در [3] این باره به ایسنا گفت: [2] دو نظر وجود دارد؛ یکی این‌که با تصویب اعتبارنامه‌ها در [3] شعب نیازی به رای‌گیری در [3]باره‌ی آنها در [3] صحن علنی وجود ندارد که معترضین به اعتبارنامه‌ها معتقد به این رویکرد هستند؛ نظر دیگر هم این است که با توجه به این‌که در [3] آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی لفظ تصمیم‌گیری ذکر شده بنابراین اعتبارنامه‌هایی که نسبت به آنها اعتراض وجود داشته ولو در [3] صورت تصویب در [3] شعبه نیازمند رای‌گیری در [3] صحن علنی مجلس شورای اسلامی است.

این عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در [3] این باره خاطر [6] نشان کرد: [2] نهایتا این رییس جلسه است که نظر اصلی را می‌دهد که آیا این اعتبارنامه‌ها نیاز به رای‌گیری در [3] صحن علنی دارد یا نه.

در [3] همین رابطه محمد علیپور سخنگوی شعبه ۱۲ و کمال علیپور سخنگوی شعبه ۱۰ (که اعتبارنامه تاج‌گردون و دلخوش در [3] این شعب بررسی شده) در [3] گفت‌وگو با ایسنا عنوان کرد [7]ند که با توجه به تصویب این اعتبارنامه‌ها در [3] شعب مربوطه نیاز به رای‌گیری در [3] صحن علنی مجلس شورای اسلامی وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، نمایندگان معترض به برخی اعتبارنامه‌ها نیز در [3] جلسات علنی گذشته مجلس در [3] این باره تذکر می‌دادند که هیات رییسه نباید اقدام به تفسیر آیین نامه داخلی کند و اعتبارنامه‌هایی که نسبت به آنها اعتراض وجود دارد در [3] هر حال باید به رای مجلس گذاشته شود.

انتهای پیام/ایسنا

ما را دنبال کنید موج جوان [1]