- پایگاه خبری تحلیلی موج جوان - http://mojejavan.ir -

سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن اعلام شد

موج جوان [1]: [2]محمود محمود زاده معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: [2] ۵۰ میلیون تومان تسهیلات در [3] طرح ودیعه مسکن به مستأجران متقاضی پرداخت می‌شود که پس از یک سال باید آن را به بانک بازگردانند و در [3] این مدت ماهانه ۵۴۰ هزار تومان نیز سود این تسهیلات را پرداخت کنند.

[4]

وی با بیان این که ۵۰ میلیون تومان معادل یک و نیم میلیون تومان اجاره ماهانه است، گفت: [2] وقتی مستأجر فقط سود این وام را به بانک می‌پردازد، یک میلیون تومان به وی در [3] اجاره بها کمک شده است. بر اساس شاخص ها، منابع طرح ودیعه، متعادل میان مناطق مختلف کشور تقسیم شده و این تسهیلات به مستأجر پرداخت می‌شود و ضمانت را نیز مستأجر می‌گذارد.

وی با بیان اینکه به دنبال مبلغ بیشتری برای این تسهیلات بود [5]یم گفت: [2] منابع دولت، محدود است و ۲۰ هزار میلیارد تومان منابع این طرح نیز از اعتبارات ستاد ملی کرونا اختصاص یافته است.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی افزود [6]: [2] برای کنترل بازار مسکن، دولت سیاست‌های فوری تعیین نرخ اجاره بها و اجرای طرح ودیعه مسکن را اتخاذ کرد که طرح ودیعه برای کارگران، حقوق بگیران ثابت، افراد تحت پوشش بهزیستی [7] و کمیته امداد، زنان خودسرپرست، خانواده‌هایی که سه فرزند یا بیشتر دارند و کسانی که در [3] سال ۹۹ ازدواج جدید می‌کنند است.

محمود زاده با اعلام این که اگر ظرفیت این طرح مازاد باشد به اولویت‌های بعدی نیز این تسهیلات پرداخت می‌شود، ادامه [8]داد: [2] مستأجرانی که حقوق کمتری در [3]یافت می‌کنند یا سابقه زیادی در [3] اجراه نشینی دارند در [3] طرح دولت در [3] اولویت قرار داند.

وی اضافه کرد: [2] اواسط هفته آینده جزئیات نام نویسی برای این طرح در [3] پایگاه اینترنتی طرح اقدام ملی به نشانی TEM.MRUD.IR [9] اعلام می‌شود و متقاضیان می‌توانند در [3] آن نام نویسی کنند.

وی با بیان این که بیشتر بانک‌ها در [3] این طرح مشارکت دارند و برای ضمانت، گواهی کسر حقوق یا سهام عدالت یا سفته در [3]یافت می‌کنند، افزود [6]: [2] افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی [7] و کمیته امداد نیز به دستگاه‌های ذیربط مراجعه می‌کنند، چون اعتبارات مربوط به آن‌ها در [3] اختیار سازمان هایشان قرار گرفته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام این که اگر افرادی یارانه خود را به عنوان ضامن قرار نداده باشند می‌توانند به عنوان ضامن در [3]یافت این تسهیلات معرفی کنند، اظهار کرد: [2] کد رهگیری برای پرداخت این تسهیلات، ضروری است، چراکه باید اطمینان داشته باشیم که واحد مسکونی اجاره شده است. بر اساس برنامه ریزی، از ۱۵ تا ۲۰ مرداد معرفی متقاضیان در [3]یافت این تسهیلات به بانک‌ها آغاز می‌شود.

انتهای پیام /باشگاه خبرنگار [10]ان

ما را دنبال کنید موج جوان [1]