طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر: شنبه, 12 مهر , 1399 | 11:45 | کد خبر : 44108 |
 •   

  به گزارش موج جوان مدیرکل جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه وبویراحمد از بهره مند شدن  قریب به ۵۵۰۰ نفر از فعالیت های فرهنگی اوقات فراغت این سازمان خبرداد. بر اساس این گزارش معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد در راستای اجرای طرح شوق رویش ۱۳۹۹( اوقات فراغت تابستان) اقدام به اجرای […]

  موج جوان؛

  به گزارش موج جوان مدیرکل جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه وبویراحمد از بهره مند شدن  قریب به ۵۵۰۰ نفر از فعالیت های فرهنگی اوقات فراغت این سازمان خبرداد.

  بر اساس این گزارش معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد در راستای اجرای طرح شوق رویش ۱۳۹۹( اوقات فراغت تابستان) اقدام به اجرای برنامه‌های متعدد و متنوعی با هدف ترویج شور و نشاط و مسئولیت سپاری و مشارکت‌های اجتماعی و بشردوستانه اعضای جوانان نمود که از آن جمله می‌توان به برگزاری کلاس‌های آموزشی،برگزاری همایش پیاده روی ،برگزاری همایش کوهپیمایی، پویش پاکسازی محیط زیست ،اهدای خون، عطرافشانی و غبارروبی از گلزار شهدا، توزیع بسته‌های کمک‌های مومنانه در روستاهای کم برخوردار، توزیع بسته های بهداشتی مقابله با کرونا در مراکز درمانی و بیماران خاص، برگزاری آیین همدلی و قدردانی از کادر درمانی و پزشکی، مسابقه مجازی کتابخوانی ،برگزاری مراسم تجلیل از دبیران و اعضای فعال کانون های دانشجویی و جوانان، برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیادوآسیب های اجتماعی،برگزاری مراسم تجلیل از زوج‌های جوان اعضای سازمان جوانان ،آذین بندی ساختمانهای اداری به تصاویر شهدا ونمادهای هلال احمر ،برگزاری کلاسهای آموزشی امداد و کمک های اولیه حضوری، ضدعفونی و پوشش بهداشتی مراسمات محرم ،تجلیل از چهار نوجوان حاضر در حادثه آتش سوزی جنگل‌ها و عضویت ایشان در سازمان جوانان، برگزاری کارگاه‌های حضوری حجاب و عفاف ،ازدواج آسان، مهارت های زندگی، تربیت فرزندان و برگزاری وبینار های حجاب و عفاف، ازدواج آسان ،مهارت های زندگی و تربیت فرزندان به صورت مجازی اشاره نمود. .

  برگزاری کلاس‌های آموزشی مجازی

  به همت اداره دانشجویی وجوانان و باهدف ایجاد محتوا در راستای مبارزه با مواد مخدروآسیبهای اجتماعی وتشویق دبیران واعضای کانون های دانشجویی وجوانان جهت ایفای نقش اجتماعی خود اقدام به تهیه فیلم کوتاه وفایل های PDFآموزشی وانتشار در کانال ها وگروه های فضای مجازی اعضا ،داوطلبان وپرسنل نمود که ایشان ضمن باز نشر در دیگر کانال ها وگروه های فضای مجازی خود وشعب از تعالیم موجود در آن نیز بهره مند شدند.

  برگزاری همایش پیاده روی 

  به همت امور جوانان شعب گچساران وبهمئی و با هدف ترویج ورزش همگانی وایجاد شور ونشاط در جامعه ودوری از استعمال مواد مخدر ،اعضا ،داوطلبان وپرسنل توان وانگیزه خود را در راستای رسیدن به اهداف عالیه جمعیت هلال احمر نشان دادند.  لازم به ذکر است جهت رعایت پروتکل های بهداشتی وفاصله اجتماعی به دلیل شیوع  بیماری کویید ۱۹ این مسابقه به صورت محدود برگزار شد.

   برگزاری همایش کوهپیمایی

  به همت امور جوانان شعب گچساران ودنا وبا هدف ترویج ورزش همگانی وایجاد شور ونشاط در جامعه ودوری از استعمال مواد مخدر وآسیبهای اجتماعی اعضا ،داوطلبان وپرسنل باشرکت در همایش کوهپیمایی و اجرای  برنامه های شاد و فرهنگی  توان وانگیزه خود را در راستای رسیدن به اهداف عالیه جمعیت هلال احمر نشان دادند.  لازم به ذکر است جهت رعایت پروتکل های بهداشتی وفاصله اجتماعی به دلیل شیوع  بیماری کویید ۱۹ این مسابقه به صورت محدود برگزار شد.

   پویش پاکسازی محیط زیست

  به همت امور جوانان شعبه دنا و با هدف ترویج  رعایت مسایل بهداشتی وحفاظت از محیط زیست پویش پاکسازی محیط زیست در ارتفاعات شهر سی سخت برگزار شد.

  اهدای خون

  با توجه به لزوم مشارکت اعضا در شرایط خاص جامعه در امر اهدای خون سالم و به منظور ترویج فرهنگ ایثار ، همدلی و مهرورزی و در راستای اهداف عالیه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و اصل بشردوستی تعداد زیادی از اعضای جوانان معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان با حضور در پایگاههای انتقال خون سراسر استان خون خود را اهدا کردند .با توجه به شرایط بحرانی پیش آمده اخیر (اپیدمی ویروس کرونا) و نیاز بیش از پیش پایگاه‌های انتقال خون سراسر کشور جهت مقابله با این ویروس و دیگر نیازهای فراورده های خونی در بخش پزشکی و سلامت و همچنین با رعایت همه پروتکل های بهداشتی وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا تدابیری اتخاذ گردید تا در تحقق وظایف بشردوستانه ، اعضای جوانان اقدام به اهدای خون و مشارکت در پیشبرد سلامت در جامعه داشته باشند..

  عطرافشانی و غبارروبی از گلزار شهدا

  با هدف ترویج روحیه شهادت طلبی ، مقاومت و گرامیداشت مقام شامخ شهیدان گلگون کفن دفاع مقدس وتجدید پیمان با آرمان‌های انقلاب اسلامی ،امام راحل و شهیدان در سطح شعب و ستاد جمعیت هلال احمر استان نسبت به حضور پرسنل ، امدادگران و جوانان و عطرافشانی و غبارروبی از قبور مطهر شهدای هشت سال دفاع مقدس و قرائت فاتحه اقدام گردید. لازم به ذکر است جهت رعایت پروتکل های بهداشتی وفاصله اجتماعی به دلیل شیوع  بیماری کویید ۱۹ این برنامه به صورت محدود برگزار شد.

  توزیع بسته‌های کمک‌های مومنانه در روستاهای کم برخوردار

  با هدف ایجاد روحیه و قدردانی از مناطق کم‌برخوردار و مستضعفان به عنوان پشتیبانان اصلی انقلاب و تشویق و ترویج عمومی به جهت رعایت مسائل بهداشتی و رعایت شیوه نامه های مقابله با کرونا به همت جمعیت هلال احمر شعبه چرام و کهگیلویه نسبت به اعزام کاروان سلامت و نیکوکاری به روستاهای دره شیری از توابع شهرستان چرام و موردراز از بخش دیشموک توابع شهرستان کهگیلویه و توزیع بسته های معیشتی وبهداشتی و بسته های کمک آموزشی در بین دانش‌آموزان واهالی روستاهای مذکور اقدام گردید

   توزیع بسته های بهداشتی مقابله با کرونا در مراکز درمانی و بیماران خاص

  به همت شعبه کهگیلویه و به منظور پیشگیری از شیوع کرونا در بین بیماران خاص و اعصاب و روان بسته های بهداشتی و حفاظتی شامل ماسک و مواد ضد عفونی در مراکز درمانی مختص به آنها وبا رعایت فاصله گذاری وپروتکل های بهداشتی اقدام گردید.

  برگزاری آیین همدلی و قدردانی از کادر درمانی و پزشکی

   اعضای جوانان شعب هلال احمر کهگیلویه وبویراحمد با حضور در مراکز درمانی با اهدای شاخه گل وبسته حفاظت شخصی  از پرسنل وکادر پزشکی وسلامت دلجویی نمودند.

  مسابقه مجازی کتابخوانی

  معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمرکهگیلویه وبویراحمدبا هدف معرفی ویاد آوری نقش سرداران شهید دفاع مقدس وآشنایی پرسنل ،امدادگران و جوانان با الگوها و قهرمان های ملی و سرداران شهید ۸ سال دفاع مقدس و آشنایی بیش از پیش آنان با سبک زندگی شهدا و ترویج روحیه شهادت طلبی ومقاومت و تقویت انگیزه های دینی و ایمانی وترویج نهضت کتابخوانی در اوقات فراغت ودور ماندن از مصرف مواد مخدر ودیگر آسیب های اجتماعی اقدام به برگزاری مسابقه کتابخوانی با مشارکت اعضا ودبیران کانون های دانشجویی  و جوانان نمود .دراین مسابقه که با محوریت کتاب چنان رقصی میانه میدانم آرزوست اثر سردارسرافراز شهید دکتر چمران  وکتاب شهید سلیمانی برگزار شد به قید قرعه به سه نفر برتر آزمون مرتبط هدایایی تقدیم شد.لازم به ذکر است جهت رعایت پروتکل های بهداشتی وفاصله اجتماعی به دلیل شیوع  بیماری کویید ۱۹ این مسابقه به صورت مجازی برگزار شد. 

  برگزاری مراسم تجلیل از دبیران و اعضای فعال کانون های دانشجویی و جوانان

  در هفت جلسه مجزا در هفت شهرستان استان با حضور نماینده مدیرعامل ومعاونت امور جوانان از دبیران کانون های دانشجویی و جوانان که در سال گذشته در طرح ها و برنامه های پیشگیری از اعتیاد و مبارزه با آسیب های اجتماعی نقش فعالی درهدایت وپیشبرد فعالیت های اعضای سازمان جوانان در شعبه داشتند با اهدای لوح سپاس از سوی رئیس سازمان جوانان و مدیرعامل استان وتقدیم هدایایی تجلیل وقدردانی به عمل آمد.

  آذین بندی ساختمانهای اداری به تصاویر شهدا ونمادهای هلال احمر 

  به همت اعضای جوانان وبا هدف استفاده بهینه از تبلیغات و ایجاد فضای حماسی و معنوی برای اطلاع رسانی عمومی ( به ویژه پرسنل )و یادآوری نمادهای هشت سال جنگ و دفاع مقدس جمهوری اسلامی در شعب و ستاد جمعیت هلال احمر استان نسبت به آذین بندی و نصب سنگر و پرچم وعلائم دفاع مقدس اقدام شد.

  برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیادوآسیب های اجتماعی

  در هفت کارگاه مجزا در هفت شهرستان استان با حضور نماینده مدیرعامل ومعاونت امور جوانان  با هدف فعال نمودن وتوسعه فعالیت های مبارزه با مواد مخدر در سطح کانون ها در شهرستان ها ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی وفاصله اجتماعی به دلیل شیوع  بیماری کویید ۱۹ با مشارکت  دبیران کانون های دانشجویی وجوانان مواردی مختصر از لزوم پیشگیری از اعتیاد وروش های آن به ایشان ارائه شد وطرح ها وایده هایی نیز در این راستا  معرفی شد.

  برگزاری کلاسهای آموزشی امداد و کمک های اولیه حضوری

  به همت امور جوانان شعب هلال احمر استان وبا حضور دبیران واعضا ومربیان خبره عضو سازمان جوانان اقدام نسبت به برگزاری کلاس های آموزشی امداد وکمک های اولیه در سطح روستا های کم برخوردار اقدام گردید.

  برگزاری مراسم تجلیل از زوج‌های جوان اعضای سازمان جوانان 

  به همت معاونت امور جوانان ومشارکت داوطلبانه خیرین  از زوج های جوان  ازدواج کرده در سال ۱۳۹۸ تاکنون  که عضویت سازمان جوانان را نیز دارند با اهدای لوح تبریک رئیس سازمان جوانان و بسته اهدا شده از طرف خیرین مذکور تجلیل به عمل آمد. ارزش هدایای تقدیم شده مبلغی قریب به۰۰۰/۰۰۰/۲۰ ریال بوده است .

   

   ضدعفونی و پوشش بهداشتی مراسمات محرم 

  با مشارکت اعضای سازمان جوانان در سراسر استان همه افراد عزادار در مدخل ورودی هیئت  بااسپری مواد ضدعفونی کننده دست های خود را بهداشتی کرده و با دستگاه های الکتریکی تب سنج مورد غربالگری قرار گرفته وبه افرادی که ماسک نداشتند نیز ماسک های استاندارد و بهداشتی تامین شده از سوی سازمان جوانان تقدیم شد و در یک طرح ابتکاری جالب تصاویر شهدای استان تهیه و در بین عزاداران به صورت رعایت فواصل اجتماعی قرار داده شد و با استقرار عزاداران در بین این عکس‌ها فاصله تاییدو تاکید شده توسط وزارت بهداشت به نحو احسن رعایت شد. ودر صورت عدم رعایت برخی از عزاداران با راهنمایی های صورت گرفته توسط خادمان حسینی هلال فواصل مناسب رعایت شد.وهمه سطوح از قبیل صندلی‌ها ،میکروفون ، سیستم های صوتی ،موکت ها ، قالی ها ، درب و دیوار هیئات و همچنین سرویس‌های بهداشتی محل‌های عزاداری قبل و بعد از برنامه ضدعفونی شد..

   

  تجلیل از چهار نوجوان حاضر در حادثه آتش سوزی جنگل‌ها و عضویت ایشان در سازمان جوانان

   در پی آتش سوزی بخش های زیادی از بادام کاری های کوهبرد دهدشت شهرستان کهگیلویه و مهار بخشی ازآتش توسط نوجوانانی که پیراهن های خود را از تن بیرون آورده  و با خیس کردن آن اقدام به خاموش کردن آتش کردند و با انتشار گسترده این خبر در فضای مجازی وپخش آن در خبر ۲۰:۳۰ شبکه دو سیما وابراز علاقه ایشان در خصوص پیوستن به جمعیت هلال احمر طی مراسمی با دعوت از نوجوانان دهدشتی مشارکت کننده درمبارزه با آتش سوزی کوههای دهدشت  ضمن تجلیل از ایشان با اهدای هدیه ولباس رسمی سازمان جوانان به جمعیت هلال احمرجمهوری اسلامی ایران پیوستند

   

  برگزاری وبینار های حجاب و عفاف، ازدواج آسان ،مهارت های زندگی و تربیت فرزندان به صورت مجازی

  همزمان با روزهای ابتدایی ذی الحجه مصادف با سالروز ازدواج حضرت امام علی علیه سلام و حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر این استان جهت ترویج فرهنگ ازدواج و حمایت و تقدیر از زوج های جوان با توجه به  پروتکل های بهداشتی اعلام شده از سوی اداره کل بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و در راستای عملیاتی کردن سیاست‌های کلی جمعیت از سوی مقام معظم رهبری مدظله العالی در خصوص رفع موانع ازدواج، تسهیل و ترویج تشکیل خانواده و افزایش فرزند و کاهش سن ازدواج و حمایت از زوج های جوان و توانمند سازی آنان در تأمین هزینه‌های زندگی و تربیت نسل صالح و کارآمد و همچنین وظایف جمعیت هلال احمر در برنامه راهبردی پنج ساله و برنامه ششم توسعه با رویکرد کمک به سلامت جامعه ، جهت رسیدن به این مهم برنامه هایی را پیش بینی نمود که به همین مناسبت اقدام به  برگزاری کارگاه آموزشی مهارتهای زندگی ،حجاب و عفاف، ازدواج آسان ، و تربیت فرزندان به صورت پخش زنده از فضای مجازی اینستاگرام (وبینار )  وبا حضور اساتید حوزه علمیه ودانشگاه وکارشناسان مذهبی صداوسیمای نمود تا گام موثری در این خصوص بردارد.

   

  برگزاری کارگاه‌های حضوری حجاب و عفاف ،ازدواج آسان، مهارت های زندگی، تربیت فرزندان

  در راستای عملیاتی کردن سیاست‌های کلی جمعیت از سوی مقام معظم رهبری مدظله العالی در خصوص رفع موانع ازدواج، تسهیل و ترویج تشکیل خانواده و افزایش فرزند و کاهش سن ازدواج و حمایت از زوج های جوان و توانمند سازی آنان در تأمین هزینه‌های زندگی و تربیت نسل صالح و کارآمد و همچنین وظایف جمعیت هلال احمر در برنامه راهبردی پنج ساله و برنامه ششم توسعه با رویکرد کمک به سلامت جامعه وبه همت شعب چرام و باشت کارگاه های حجاب و عفاف ،ازدواج آسان، مهارت های زندگی، تربیت فرزندان با حضور اساتید مجرب دانشگاه وبا مشارکت واستقبال مطلوب اعضای جوانان  وبا رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

  انتهای پیام/سعید روزافزای

  This site is using SEO Baclinks plugin created by Cocktail Family

  برچسب ها:

  امروز پنج شنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • مشترکان برق کهگیلویه و بویراحمد مدیریت مصرف را جدی بگیرند
 • ۱۰ پروژه عمران شهری در باشت کلنگ زنی و افتتاح شد
 • توسعه متوازن اولویت عمرانی کهگیلویه و بویراحمد است
 • جزئیات افزایش قیمت شیر خام/ محصولات لبنی چقدر گران می شود؟
 • مدرسه ۶ کلاسه باشت بهره برداری شد
 • طرح امکان سنجی توسعه شیلات کهگیلویه و بویراحمد اجرا می شود
 • رئیس دیوان عدالت اداری:در خصوص الزام ثبت سند خودرو در دفترخانه‌ها ابهام وجود دارد+جزئیات
 • صندوق کارآفرینی امید ۱۷۷ طرح در کهگیلویه و بویراحمد اجرا می کند
 • ۱۵۰دستگاه تراکتور به بهره برداران کهگیلویه وبویراحمد واگذار می شود
 • مهلت ثبت اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل در کهگیلویه وبویراحمد تمدید شد
 • افزایش چند میلیونی قیمت برخی خودروها+جدول قیمت ها
 • دمای هوای کهگیلویه وبویراحمد گرمتر شد
 • بیابان‌زدایی، ضرورتی برای حفظ مراتع در کهگیلویه و بویراحمد
 • علائم جدید کرونای هندی معرفی شد
 • نتایج انتخابات شورای اسلامی شهر دوگنبدان اعلام شد/اسامی
 • خبر شهادت یک مرزبان در سراوان صحت ندارد
 • تدبیرهای لازم برای پیشگیری از شیوع کرونا در روز انتخابات اندیشیده شد
 • فعالیت بیش از هزار واحد صنفی کهگیلویه و بویراحمد درسامانه تجارت ثبت شد
 • جبران تبعات تنش آبی در باغ های کهگیلویه و بویراحمد نیازمند اعتبار است
 • مبلغ اقساط وام ودیعه مسکن مشخص شد+ جدول