طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر: پنجشنبه, 9 بهمن , 1399 | 05:01 | کد خبر : 44646 |
 •   

  ضرورت رعایت دستورالعمل‌ها برای پیشگیری از موج چهارم کرونا امشب ۸ بهمن ماه در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با حضور ایرج حریرچی معاون کل وزیر بهداشت مورد بررسی قرار گرفت. حریرچی معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به اینکه روند نزولی ایجاد شده در شیوع کرونا، محصول همکاری مردم و اجرای طرح شهید سلیمانی […]

  موج جوان؛

  ضرورت رعایت دستورالعمل‌ها برای پیشگیری از موج چهارم کرونا امشب ۸ بهمن ماه در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با حضور ایرج حریرچی معاون کل وزیر بهداشت مورد بررسی قرار گرفت.

  حریرچی معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به اینکه روند نزولی ایجاد شده در شیوع کرونا، محصول همکاری مردم و اجرای طرح شهید سلیمانی است اظهار کرد: بررسی‌های ماهواره‌ای نشان می‌دهد، سطح تردد مردم بسیار بالاست.

  معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به اینکه نگران جهش ویروس در داخل کشور و ورود آن از کشور‌های دیگر هستیم گفت: علاوه بر پرواز‌های هوایی دستورالعمل‌های جدیدی به مرز‌های زمینی صادر کرده ایم لذا به دنبال اتخاذ تصمیمات سختگیرانه نسبت به ورود مسافر از کشور‌های دیگر هستیم.

  حریرچی با اشاره به اینکه اوضاع بیماری در همه استان‌ها روند کاملا نزولی دارد گفت: این دستاوردی که به وجود آمده حاصل همکاری مردم از اواخر آبان و آذر ماه است و همچنین طرح کنترل هوشمند بازوی اجرایی دولت است.

  او اظهار کرد: در سطح شهر به خصوص در کلان‌شهر‌ها  دستورالعمل های بهداشتی رعایت نمی‌شود، خیلی به کرونا نباید منّت بگذاریم که دستورالعمل‌ها را رعایت می‌کنیم، رعایت دستورالعمل‌ها در شهر تهران که الگو است از ۸۱ درصد نزول کرده است، شاخص بسیار مهم دیگری وجود دارد، میزان تردد مردم در سطح اجتماع با حرکت موبایل‌ها از طریق ماهواره سنجیده می‌شود.

  معاون کل وزیر بهداشت با اشاره به ضرورت رعایت دستورالعمل‌ها برای پیشگیری از موج چهارم کرونا ادامه داد: ما نگران رفتار مردم، صنوف و دستگاه‌های مختلف هستیم، نهاد دولت و ملت در این موضوع می‌تواند تاثیرگذار باشند، ممکن است ویروس موجود انتشار بیشتری پیدا کند لذا نباید این موضوع را فراموش کرد، این ویروس در کشور ما ۱۱ ماه است که حضور دارد و جهش چندان مهمی را انجام نداده است، اما در کشور‌هایی مانند انگلیس، برزیل و آفریقای جنوبی شاهد جش ویروس بوده ایم.

  حریرچی بیان کرد: امیدواریم که برخی محدودیت‌ها و تغییرات شنبه به تصویب برسند که در نتیجه محدودیت‌های بیشتری را در شهر‌های زرد سیاحتی و زیارتی و برخی از استان‌های شمالی و جنوبی در تعطیلات پیش رو خواهیم داشت.

  وی در خصوص آینده ویروس کرونا بیان کرد: این ویروس به شدت یک ویروس غافلگیر کننده است و طبق پیش بینی‌ها روند نزولی را تا فروردین و اردیبهشت ویروس کرونا را در ایران خواهیم داشت و آمار مرگ و میر ما تا حد قابل توجهی کاهش یابد، اما این پیش بینی هابر اساس روند بیماری متغییر است. درواقع روند نزولی امروزه ابتلا به کرونا پیش بینی نزولی بودن ابتلا در آینده را خواهد داشت.

  حریرچی اظهار کرد: اما در صورتی که آمار مرگ و میر و میزان ابتلا به علت ساده انگاری مردم افزایش یابد میتوان گفت روند صعودی را در آینده خواهیم داشت. کنترل کرونا بستگی به رفتار مردم در رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و همچنین رفتار مسئولان در اعمال تصمیم‌ها خواهد بود.

  حریرچی تصریح کرد: احتمال اینکه ویروس در داخل کشور حرکت قابل توجه داشته باشد وجود دارد، معمولا تجربه نشان می‌دهد که این ویروس به طرف بدتر شدن و تهاجمی‌تر شدن و همچنین انتشار سریع‌تر پیش می‌رود، متاسفانه در شهر تهران رعایت دستورالعمل‌ها  از ۸۲ درصد به ۳۹ درصد رسیده است و این یعنی خطر بازگشت دوباره بیماری کرونا وجود دارد.

  او اظهار کرد: ما نگران جهش ویروس در داخل کشور هستیم، در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲ نفر از کشور امارات وارد دانمارک شدند که همه آن‌ها ویروس آفریقای جنوبی را داشته است لذا کشور‌های اروپایی از این مسیر سفرهایشان را کنسل کردند، ما علاوه بر پرواز‌های هوایی نگران مرز هایمان هستیم و لذا در این رابطه دستورالعمل‌های جدید صادر شده است، استان‌های مرزی باید مراقب باشند، در مرز‌هایی مانند عراق، پاکستان و افغانستان باید پروتکل‌ها به دقت رعایت شود و مردم بیشتر مراقب باشند.

  معاون کل وزیر بهداشت با اشاره به اینکه تصمیمات سخت گیرانه تری را در خصوص ورود افراد از خارج از کشور در پیش گرفته‌ایم گفت: کسانی که از خارج وارد می‌شوند باید تست پی سی آر منفی داشته باشند لذا سلامت ۸۴ میلیون ایرانی برای ما بسیار حائز اهمیت است، اگر تست پی سی آر منفی در مبدا و در مقصد منفی بود، فرد باید دو هفته در قرنطینه بمانند.

  حریرچی افزود: عدم رعایت دستورالعمل‌ها نشان می‌دهد که از لحاظ فرهنگی مشکلات بسیار زیادی در کشور‌های اروپایی ایجاد شده است و وضعیت انگلیس، آلمان، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا مشهود است.

  معاون کل وزیر بهداشت ضمن توصیه مردم به رعایت دستورالعمل‌ها بو خودداری از تجمع و تردد غیرضروری و اجتناب از حضور در مکان‌های بدون تهویه مناسب گفت: اگر این یکی دو ماهی که از زمستان مانده را بتوانیم به سلامت بگذرانیم و روند کاهش بیماری ادامه داشته باشد، مردم ایام عید را می‌توانند آزادتر و آسوده‌تر بگذرانند در غیر این صورت به ناچار باز مجبور به اعمال محدودیت‌ها خواهیم شد.

  او گفت: با هدف شناسایی بیماران بیشتر و قرنطینه آن‌ها و قطع زنجیره بیماری، ما تست گیری را بیشتر خواهیم کرد و در انجام تست جهش خیلی زیادی خواهیم داشت و در مراکز تجمع و محل‌های شلوغ مثل بازار‌ها و مترو تست رایگان خواهیم گرفت.

  حریرچی با اشاره به اینکه تغییرات شیوه نامه‌های بهداشتی بر اساس رنگ بندی استان‌ها را به زودی اعلام می‌کنیم خاطرنشان کرد: محدودیت‌های بیشتری برای تعطیلات پیش رو اعمال خواهیم کرد.

  معاون کل وزیر بهداشت با بیان اینکه این ویروس آدم ضایع کن است، چون پیش بینی هایش بر اساس روند بیماری متغیر است گفت:هدف از انجام تست قطع زنجیره انتقال ویروس است که با قرنطینه صددرصدی رخ می‌دهد.افراد دیگر خانواده نباید بیمار شوند، زیرا فردی که بیمار است باید قرنطینه را به صورت صد در صدی رعایت کند.

  حریرچی با اشاره به تبعیض در توزیع واکسن در جهان و توخالی بودن شعار‌های کشور‌های غربی گفت: جمهوری اسلامی هوشمندانه تصمیم گرفت که خودش واکسن تولید کند و ما به لحاظ تولید بر اساس پلتفورم‌ها و روش‌های مختلف، فناوری لازم را داریم و حتی اگر ویروس جهش کند در فاصله کوتاهی امکان تولید واکسن مناسب نیز وجود دارد.

  او با بیان این که عامل اصلی مقابله با کرونا که همه جهان به آن امید بسته اند، موضوع ایمنی مردم از طریق واکسیناسیون است گفت: ما قدم‌های خیلی خوبی برای ساخت واکسن برداشته ایم و دو اقدام دیگر یکی اجرای محدودیت‌ها و دیگری کنترل‌های هوشمند را در پیش گرفته ایم لذا بیماریابی و قرنطینه هدف اصلی طرح بسیار خوب شهید سلیمانی است.

  او با بیان اینکه نمایشگاه‌های بهاره امسال برگزار نمی‌شود خاطرنشان کرد: امسال با توجه به شرایط کرونایی کشور نمایشگاه‌های بهاره برگزار نمی‌شود، مردم در این شرایط بهتر است اینترنتی خرید کنند.

  او تصریح کرد: مراسم ۲۲ بهمن امسال غیرحضوری برگزار می‌شود، با توجه به اینکه ۲۲بهمن امسال چهارشنبه است، از هموطنان درخواست داریم در این ایام مسافرت نروند.

  انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

  This site is using SEO Baclinks plugin created by Cocktail Family

  برچسب ها:

  امروز شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • ناگفته‌های طلبه مازندرانی/ از تدفین یک کارتن خواب در شب نیمه شعبان تا نبش قبر جوانی ۳۰ ساله
 • واکسیناسیون گروه دوم از فروردین و با واکسن‌های کووکس/جریمه ورود خودروهای غیربومی به خوزستان
 • اینترنت پرسرعت به اسفندان کهگیلویه رسید/برخورداری ۷روستا از این تکنولوژی
 • ۱۲۰۰هکتار اراضی ملی در کهگیلویه و بویراحمد رفع تصرف شد
 • ۳۳۰ هزار نفر زیرپوشش خدمات تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد هستند
 • ۷۹ میلیارد ریال تسهیلات بانکی به مددجویان باشتی پرداخت شد
 • قیمت خودرو، امروز ۱۴ اسفند ۱۳۹۹در بازار آزاد نسبت به دیروز با نوسان همراه است+جدول قیمت ها
 • ارائه خدمات روانشناسی و مشاوره‌ای پلیس به زلزله‌زدگان شهر سی‌سخت
 • پوشش ٩٠ درصدی هزینه‌های درمان ناباروری در ۱۴۰۰ +جزئیات
 • معاون اجتماعی قوه قضاییه تاکید کرد تبلیغات زودهنگام در ارزیابی صلاحیت کاندیداها مد نظر قرار می‌گیرد
 • مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی: ۲۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به بازنشستگان پرداخت می‌شود
 • بیش از ۱۰ هزار قلم کالا در مناطق زلزله زده شهرستان دنا توزیع شد
 • گردشگری و تهدید شیوع کرونا در گچساران و باشت
 • پرندگان مهاجر کهگیلویه و بویراحمد را ترک کردند
 • نحوه پرداخت سود سال ۹۸ سهام عدالت مشخص شد
 • سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: آماده تعامل با ایران و بازگشت به برجام هستیم
 • سخنگوی ستاد انتخابات کشور:تجمع انتخاباتی ممنوع است/ کاندیداها از فضای مجازی استفاده کنند+جزئیات
 • وزیر راه و شهرسازی خبر داد/تولید ۵۰ هزار مسکن ارزان‌/ پرداخت۱۵۰ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه به کم درآمدها
 • فرماندار باشت: تلاش برای حضور حداکثری مهمترین اولویت مسئولان در انتخابات سال ۱۴۰۰ است
 • تکمیل شهرک صنفی گچساران نیازمند ۲۶۰ میلیارد ریال اعتبار است