سید جواد هاشمی معاون استاندار روز چهارشنبه در آیین اختتامیه دومین رویداد جایزه جوانی جمعیت که آیت الله سید نصیر حسینی نماینده ولی فقیه در استان حضور داشت افزود: یکی از مولفه های قدرت هر کشوری جمعیت آن است.
وی اظهار داشت: طی دهه ۷۰ شعاری تحت عنوان فرزند کمتر زندگی بهتر که توطئه دشمن بود مطرح شد و جمعیت به حدی کاهش پیدا کرد که به سمت پیری رفت و مقام معظم رهبری هشدار دادند و از مسئله کاهش جمعیت به عنوان یک موضوع دهشناک یاد کردند.
معاون سیاسی اجتماعی استانداری افزود: رهبری بارهای بار در سخنرانی هایی که به مناسبت های مختلف داشتند به موضوع جمعیت اشاره کردند و تلنگری به همه مسئولان بود که ورود کردند و قانون جوانی جمعیت با بیش از ۷۰ ماده به تصویب رسید و وظایف هر کدام از ادارات در آن تعریف شده است.
وی بیان کرد با ابلاغ قانون جوانی جمعیت اقداماتی توسط دستگاه ها انجام گرفت اما اثرگذار نبود و توقع از همه دستگاه های اجرایی به ویژه  فرهنگی، آموزش و پرورش و دانشگاه ها بیشتر است.
هاشمی بیان کرد: علی رغم تبلیغات تک فرزندی و کاهش نگران کننده جمعیت اما طی سال گذشته ۲.۷ درصد افزایش موالید داشتیم و با همت و تلاش بیشتری که آغاز شده است بتوانیم آنچه مورد تاکید رهبر معظم انقلاب بوده محقق شود.
مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری هم گفت: ۱۳۰ نفر در سامانه دومین رویداد جوانی جمعیت آثار خود را بارگذاری کردند و ۴۰ نفر هم به صورت دستی آثار خود را در هفت بخش ارائه دادند.
سیده راضیه مختاری یوسف آباد افزود: بیشترین آثار ارائه شده مربوط به بخش خانواده بود، ضمن اینکه دستگاه ها ۴۰ اثر به این رویداد ارسال کردند که پنج دستگاه حائز رتبه برتر شدند.
وی اظهار داشت در بخش مدیران هم ۲۰ اثر به این رویداد ارسال شد و پنج مدیر رتبه برتر در حوزه جوانی جمعیت را کسب کردند.
مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری گفت در بخش رسانه هم آثار خوبی ارسال شد که نفرات برتر لوح تقدیر و تندیس این جشنواره را کسب کردند.

انتهای پیام