علی محمد روستا با حضور رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش در بیست و ششمین جشنواره خیرین مدرسه ساز ویژه این استان که در تهران برگزار شد گفت در این جشنواره خیرین مدرسه ساز ۵۰ مدرسه با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان تقبل کردند که گام مهمی در جهت رفع مشکلات فضاهای آموزشی استان است.

وی به پروژه های این استان در حوزه آموزش در دولت سیزدهم اشاره کرد و اظهار داشت: تکمیل، تجهیز و تحویل ۱۹۸ پروژه آموزشی فرهنگی و ورزشی با اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیارد تومان به تفکیک شهرستانی در بویراحمد ۳۸ پروژه ، کهگیلویه ۳۷ ، گچساران ۳۰ ، چرام ۱۰،  دنا ۲۰ ، باشت ۲۳، لنده ۱۰، بهمئی ۱۰ و شهرستان مارگون ۲۱ پروژه بوده است.

معاونت عمرانی استانداری به اجرای ۳۳ پروژه با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان در طرح محرومیت زدایی اشاره کرد و افزود از این تعداد ۱۰ پروژه در مهر ۱۴۰۱ و ۲۰ پروژه در مهر ۱۴۰۲ افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

روستا به عملیات اجرای جمع آوری مدارس کانکسی بالای ۱۰ نفر دانش آموز و احداث مدارس با بنایی مستحکم به تعداد ۷۷ مدرسه در قالب ۱۲۳ کلاس درس با اعتباری افزودن بر ۶۰ میلیارد تومان اشاره کرد.

معاون عمرانی استانداری به تخریب و بازسازی هشت مدرسه، مقاوم سازی چهار مدرسه، تعمیر و مرمت ۳۳ مدرسه خسارت دیده با اعتباری بالغ بر ۱۸۰ میلیارد تومان اشاره کرد.

وی یادآور شد که با عملیات اجرایی و تعمیر و مرمت سرویس بهداشتی مدارس بالغ بر ۱۸۰ چشمه احداثی و ۳۲۰ چشمه تعمیری با اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیارد تومان انجام شده است.

روستا به شروع عملیات اجرایی دو پروژه در دانشگاه فرهنگیان یاسوج با زیربنای پنج هزار متر مربع و اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان اشاره کرد و افزود: اجرای آسفالت مدارس به متراژ ۱۵۸ هزار متر مربع و ایزوگام (عایق رطوبتی بام) به متراژ ۱۲۰ هزار متر مربع از محل سهمیه قیر تهاتری با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان از دیگر اقدامات است.

 معاون عمرانی، استاندارد سازی سیستم گرمایشی ۲۰۶ مدرسه در قالب ۴۶۳ کلاس درس، تعمیر و راه‌اندازی موتورخانه و سیستم گرمایشی ۵۵۸ مدرسه در قالب یکهزار و ۴۶۰ کلاس درس با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان را از دیگر اقدامات در حوزه آموزش این استان اعلام کرد.

 روستا احداث و اجرای زمین چمن درون مدرسه‌ای به تعداد ۳۳ زمین با اعتباری بالغ بر ۳۳ میلیارد تومان، تعمیر و مرمت فضاهای آموزشی به تعداد ۳۷۵ کلاس درس، با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد تومان، اجرای طرح شهید عجمیان با اعتبار بالغ بر ۷۰۰ میلیون تومان در قالب تعمیر و بازسازی سه هزار میز و صندلی و رنگ آمیزی و زیباسازی ۲۸۰ کلاس درس اشاره کرد..

وی خرید تجهیزات آموزشی وکمک آموزشی، خوابگاهی و هنرستانی با اعتباری بیش از ۸۰ میلیارد تومان را از جمله اقدامات صورت گرفته در حوزه  نوسازی و تجهیز مدارس استان در یکسال اخیر عنوان کرد که با پیگیری و همکاری شبانه روزی به ثمر نشسته است.